Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga İstanbul'da Yepyeni Bir Festival Yakında Sizlerle! - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

İstanbul’da Yepyeni Bir Festival Yakında Sizlerle!

İstanbul-Comics-and-Art-FestivalDsm Group‘un geçtiğimiz ekim ayında Haydarpaşa’da düzenlediği kahve sevenleri bir araya getirdiği ve çok yoğun katılımın olduğu İstanbul Coffee Festival’den sonra yepyeni, Türkiye’de konusunda bir ilk olma özelliğini taşıyan İstanbul Comics and Art Festival‘i duyurdu. 

23-25 Eylül tarihleri arasında, St. Joseph Derneği Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşecek, festival en iyi karikatüristleri, çizgi romanları, animasyonu, illustrasyonu, graffiti sanatçılarını ve alternatif performans sanatlarını bünyesinde toplayan eğlenceli ve yaratıcı bir şehir festivali sunmayı hedefliyor.

St. Joseph Tesisleri’nin kortlarına yayılıp, mekanı renkli ve eğlenceli bir dünyaya çevirecek olan İCAF, en iyi çizerlerin &  illüstratörlerin verdiği seminerler, workshoplar, yaratıcı markaların deneyim alanları ve çizgi dünyaya dair yepyeni keşifleriyle ziyaretçilerine alışılmışın dışında bir festival deneyimi sunuyor.

Ziyaretçileri her anlamda birbirinden başka deneyimlere sürükleyecek olan festivalde:

  • Çizgi Roman Dükkanları
  • Yayın Evleri
  • Mizah Dergileri
  • Koleksiyonerlerin yer alacağı standlar
  • Yaratıcı ve eğlenceli workshoplar
  • Yerli ve Yabancı çizerlerin ve sanatçıların seminerleri
  • Animasyon Geceleri
  • Graffiti Performansları
  • Canlı Konserler gibi bir çok ve etkinliğe ev sahipliği yapacak.

İstanbul’da farklı kültür birikimlerini bir araya getirecek olan İstanbul Comics and Art Festival aynı zamanda Türkiye çizgi kültürüne önemli katkıları olan usta isimlerin de anılmasına vesile olacak.

Kaynak: kurgusanat20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.