İlk Samuray Başkenti Kamakura

Kamakura

Kamakura, ülkenin yönetimini İmparatorun elinden alarak Japonya’ya hükmeden samurayların ilk başkentidir.

İlk shogun hanedanı Minamoto ailesinin yüzyıl kadar Japon topraklarını yönettiği Kamakura tarihi ve mistik atmosferiyle Japonya’ya gelen turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri. Bunu gerçekten hak ediyor,çünkü yemyeşil doğanın kucakladığı inanılmaz güzel tapınakları var.

Doğu’nun Kyoto’su denen Kamakura’daki 13.5 metrelik dev bronz Buda heykeli Japonya’nın Todaiji’den sonraki 2.büyük Budası.Heykel aslında tapınağın içine inşa edilmiş, ancak tapınak tayfunlardan yıkılınca şimdi açık havada sergileniyor.

Doğanın sayısız nimet bahşettiği Kamakura Japonya’nın en popüler kumsallarına sahip.Yazın Tokyo ve Yokohama’dan bunalan binlerce Japon, eşsiz kumsallara hücum ediyor. Yuigahama ve Zaimokuza plajları en meşhur olanları.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »