Hirunaka no Ryuusei Manga Tanıtımı

Hirunaka no Ryuusei

Hirunaka no Ryuusei
ひるなかの流星

Mangaka: Mika Yamamori

Manga Türü: Romantizm, Komedi, Okul, Shoujo, Slice of Life

20 Mayıs 2011 ile 5 Kasım 2014 yılları arasında Margaret dergisinde yayınlanan mangaka Mika Yamamori‘nin romantik komedi mangasıdır.

Manganın Konusu

Kasabada babasıyla birlikte yaşayan 15 yaşındaki Suzume Yosano, babasının işi dolasıyla başka yere transfer olması sebebiyle Tokyo’daki amcasının yanına gitmek zorunda kalır. Tokyo’ya ilk geldiğinde kendisine yardım edeceğini söyleyen tuhaf bir adamdan kaçar ve sonrasında kaybolur. Kendisini çocuk parkında bulan Suzume, burada dinlenirken yorgunluktan uyuya kalır. Uyandığında kendisini amcasının evinde bulur ve daha önemlisi amcasının yanında Tokyo’ya ilk geldiğinde karşılaştığı tuhaf görünümlü adam vardır. Ve bu adam onun okulda da karşısına çıkacaktır. Tuhaf görünümlü bu adam aslında onun sınıf öğretmenidir.

Yusume kısa zamanda okuluna alışmaya başlar. Burada Mamura’ya aşık olan Yuyuka Nekota ile arkadaş olur. Yuyuka Mamura’ya aşıktır, Mamura’da kızlarla iletişim kurmada sıkıntı yaşayan biridir. Suzume de arkadaşları gibi birine aşık olur ve yaşayacağı olaylar gittikçe büyür.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »