Guilty Crown Anime Tanıtımı

Guilty Corwn

Guilty Crown
ギルティクラウン

Anime Türü:  Komedi, Aksiyon, Romantik, Bilim-kurgu

Vizyon Tarihi: 13 Ekim 2011 – 22 Mart 2012

Bölüm Sayısı: 22

2029 senesinde “Kayıp Noel” isimli tanımlanamayan bir virüs salgınının patlak vermesinden sonra Japonya pek çok ulusun oluşturduğu GHQ isimli bir organizasyonun kontrolü altına girmiştir. Sağ elinde özel güçler barındıran 17 yaşındaki Ohma Shu, devlete karşı mechalara pilotluk eden Yuzuriha Inori isimli bir kızla tanıştıktan sonra hayatı kökten değişir. Kralların Kabiliyeti olarak bilinen gücü arkadaşlarının içinden eşya veyahut silah çıkartabilmek için kullanabilen gencin yolu Inori ile tanışması sonrası “Undertaker” isimli bir örgütle de kesişmiş olur ve mücadele başlar.

Square Enix’in Aylık Shōnen Gangan dergisinde 2011-2013 yılları arasında yayınlanan Yōsuke Miyagi ve Shion Mizuki ortak eseri olan Guilty Crown mangasının 7 cilti bulunmakta.

Manga serinin devamı niteliğinde mangakalığını Gan Sunaaku ve Ryōsuke Fukai yaptığı Guilty Crown: Dancing Endlaves manga serisi 2012-2014 yılları arasında Dengeki G’s Dergisinde yayınlandı. Serinin toplamda 3 cilti bulunmakta.

Serinin, yazarlığını Gan Sunaaku’nun yaptığı 25 Nisan 2012’de çıkan Guilty Crown: Princess of Deadpool adında bir romanı bulunmaktadır.

2011-2012 yılların arasında çıkan TV anime serisinin yapımcılığını Production I.G üstlenirken yönetmenliğini de Tetsurō Araki yaptı. Anime serisinin 22 bölümü bulunmakta.

Ek olarak serinin 2012 yılında Nitroplus yapımcılığında çıkan Guilty Crown: Lost Christmas adında oyunu bulunmakta.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »