Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Güç Gösterisinin Eseri: Toshogu Tapınağı - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Güç Gösterisinin Eseri: Toshogu Tapınağı

Toshogu JaponyaToshogu, Japonya’nın en karizmatik isimlerinden biri olan shogun Tokugava Ieyasu’nun anıt mezarının bulunduğu tapınak.

Harika bir doğası olan Nikko’da, Ieyasu’nun anısına oğlu Toshogu’yu inşa etmiş, torunu ise bugünün parasıyla yaklaşık 1 milyar lira harcayarak 35 yapıyı 17 ayda binlerce zanaatkarla tamamlamış.

Toshogu Japonya 1

Tokugava Hanedanının tüm Japonya’ya biraz müsrifçe bir güç gösterisinin eseri Toshogu Tapınağı, bugün Japonya’nın en çok turist çeken noktalarından biri. Döneminin sade mimarisine zıt, son derece ince işçiliklerle işlenmiş yapılarla dolu bir tapınak kompleksi olan Toshogu, bulunduğu doğaya uyumuyla da göz alıcı.

Kaynak: Japon Yayınları20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.