Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga GOLDEN TAMAGO Genç Çizer Yarışması - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

GOLDEN TAMAGO Genç Çizer Yarışması

7-8 Ekim 2017 tarihleri arasında COMİKON-İstanbul Festvali’nde başkanlığını ünlü mangaka Kaneko Atsushi’nin yapacağı, alanında uzman bir jüri tarafından değerlendirilecek olan ve ilk üçe “Tamago Ödülleri” verilecek olan “GOLDEN TAMAGO Genç Çizer Yarışması” yapılacaktır.

Manga ve çizgi roman meraklılarının portfolyolarını sergileyebilmeleri, yayıncılarla paylaşabilmeleri için Çizer/Dojinshi masaları kurulacak. Ödüller arasında Japon Sanat Merkezi tarafından Mangaka yetiştirmeye yönelik üç aylık atölye çalışması da var.

Ayrıca, katılımcı çizerlere yönelik olarak “GOLDEN TAMAGO Genç Çizer Yarışması”  yapılacak ve ilk üçe “Tamago Ödülleri” verilecektir. Başkanlığını ünlü mangaka Kaneko Atsushi’nin yapacağı, alanında uzman bir jüri tarafından çizerlerin portfolyoları yetenek, yaratıcılık, disiplin ve teknik açılardan değerlendirilecektir. Yarışmaya katılacak olan çizerlerin portfolyoları dışında festivalin temasına uygun olarak “Kitsune/Tilki” konulu bir çalışmayı hazırlayarak, festivalin birinci günü yapılacak değerlendirme sırasında jüriye sunmaları gerekmektedir.

Katılım Şartları: 

 • Katılım için yaş sınırı yoktur. Her yaşta “genç” çizere açıktır.
 • Çizer Masalarında yeralmak isteyen adayların aşağıdaki bilgileri en geç 8 Eylül 2017 tarihine kadar JAPON SANAT MERKEZİ’ne iletmeleri gerekmektedir.
  1. COMİKON Çizer Masası Katılım Başvuru Formu
  2. Portfolyo dosyası (pdf formatında),
  3. (Varsa) Çizim örneklerinin bulunduğu site/sayfa/blog vb.,
  4. Bir fotoğraf,
  5. Kısa tanıtıcı yazı.

Bilgiler info@japonsanat.com adresine yollanacaktır. Başvurular internet üzerinden yapılacak, posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 • Yapılan değerlendirme sonucunda kabul edilenler katılım için davet edilecektir.
 • Başvuru ücretsizdir. Kabul edilen katılımcılardan masa katkı payı alınacaktır.
 • Katılımcılar arasında “GOLDEN TAMAGO Genç Çizer Yarışması” yapılacak, kazananlara “TAMAGO Ödülleri” verilecektir.

Detaylı bilgiler, Çizer Masaları, Tamago Ödülleri ve Katılım Şartları için linke tıklayınız.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.