Godzilla ve Son Samuray Filmlerinin Yıldızı Ken Watanabe Ameliyat Oldu

Ken Watanabe

Godzilla ve Son Samuray filmlerinin yıldızı, iyileşmek için Broadway Müzikali “Kral ve Ben”i ertelemek zorunda kaldı.

56 yaşındaki aktör Ken Watanabe’nin ajansı, Salı günü ünlü oyuncunun henüz başlangıç evrelerinde olan bir mide kanseri için, ameliyat geçirdiğini bildirdi. Ocak ayındaki genel sağlık kontrolünde kanserin fark edilmesinin üzerine Watanabe, laparoskopik incelemeye alındı. Şu anda başarılı geçen ameliyatın ardından sağlığına kavuşma aşamasında.

Watanabe, Broadway müzikali “Kral ve Ben (The King and I)” rolü için 1 Mart – 17 Nisan arası  New York’a dönmeyi planlıyordu, ancak bu planının ertelenmesi gerekecek. Aktör, bu gecikmeye yönelik, müzikal için büyük bir hazırlığın yapıldığının farkında olduğunu ve bu küçük gecikmeden ötürü herkesin anlayışına sığındığını, bildirdi. Müzikalin 2015 gösterimindeki Siyam Kralı rolü için Tony Ödülleri’ne aday gösterilmişti.

Watanabe, Son Samuray filmindeki rolü için Oskar’a aday gösterilmesi ve uluslararası olarak tanınmasından önce,  Ikebukuro West Gate Park adlı serideki rolü başta olmak üzere 20 yılı aşkın süredir meşhur. O zamandan beri en çok bilinen filmleri, Bir Geyşa’nın Anıları, Batman Başlıyor, Iwo Jima’dan Mektuplar, Başlangıç, Shanghai ve Godzilla’dır. Ayrıca Transformers: Kayıp Çağ filminde seslendirme rolü de bulunmaktadır.

Kaynak: animenewsnetwork.com

Haber: Cihan Yavuzcan20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »