Gakuen Alice Manga Tanıtımı

Gakuen Alice Manga

Gakuen Alice
学園アリス

Mangaka: Higuchi Tachibana

Manga Türü: Romantizm, Komedi, Süper Güçler, Dram

2004-2005 yılları arasında Hakusensha’nın Yume Hana dergisinde yayınlanan mangaka Higuchi Tachibana’nın shojo manga serisidir. Serisinin Grup TAC ve Aniplex tarafından uyarlanmış 26 bölümlük TV Anime serisi de bulunmaktadır.

Manga Hakkında

Dedesiyle küçük bir kasabada büyüyen Sakura Mikan eğitim için Tokyo’ya gider. Burada kendisiyle aynı sınıfta okuyan İmai Hotaru ile yakın dost olurlar. Enerji ile yerinde duramayan Mikan, kendisinin tam tersi karakterdeki Horaru ile her koşulda arkadaşlığını devam ettirir.

Günün birinde Hotaru Alice Akademisinde okumak için çağrılır. Alice Akademisi hakkında çevresinden iyi duyumlar almayan Mikan, Hotaru’nun gitmesine de üzülür ve onu takip etmeye başlar. Bu takip sırasında akademi hakkındaki ilginç gerçekleri ortaya çıkaracaktır.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »