Fuji’nin Gölgesi: Kagefuji

Kagefuji

Tarihi ve dinsel değerleriyle kutsal dağlar insanları dayanılmaz bir tutkuyla kendine çeker, tıpkı Fuji gibi.

Fuji Dağı, Japon halkı için yalnızca bir dağ değil, kutsal bir mekan. Fuji Dağı’nın zirvesi Kengamine’de, tam 3776 metre yükseklikte. Günlük hayatımızın dayanılmaz stresinden ve bizi hapsettiği sınırlardan uzaklaşıp yıldızlara, güneşe yaklaşmak tanımlanamaz bir huzur, erişilmesi güç bir mutlulukla dolduruyor yüreğimizi. Kutsal Fuji’nin güçlü sessizliğinde kaybolup gidiyor, tüm kaygılar ve sıkıntılar.

Güneşin dünyayı ilk selamladığı ülke Japonya’nın en yüksek yerinde göz kamaştıran güneşin doğuşunu ve bulutlardan bir denizi izlemek hayat boyu unutulmayacak bir anı olarak hafızalarımıza yerleşiyor. Fuji’nin tepesinde Japonya ayaklarınız altında, üç asırdır uyuyan volkanın krateri etrafında dolaşırken birbirinden güzel manzaraları seyretmenin doyumsuz hazzını yaşıyoruz. Bu muazzam görüntülerin en güzeli dağın batısında beliren Fuji’nin gölgesi kuşkusuz.

Kaynak: Japon Yayınları20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »