Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga En İyi 5 Romantik Komedi Manga Serisi - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

En İyi 5 Romantik Komedi Manga Serisi

1. Skip Beat!
MAL Puanı: 8.73, Yayın Tarihi: Şubat 2002, Mangaka: Yoshiki Nakamura

Skip Beat!

Star olmak amacıyla Tokyo’ya giden 16 yaşındaki Kyoko Mogami hayaline giden yolda çocukluk arkadaşı Shoo’yu takip etme kararı alır. Kyoko, Shoo’nun aslında onu kullandığını öğrenince çok sinirlenir ve star olup Shoo’yu alt etmeye yemin eder.

2. Dengeki Daisy
MAL: 8.57, Yayın Tarihi: Mayıs 2007, Mangaka: Kyousuke Motomi

Dengeki Daisy Manga

Ailesinin son ferdi olan abisi ölmeden önce Teru’ya, sıkıntıda olması durumunda ”Daisy”e ulaşabilmesi için bir telefon bırakır. Abisinin ölümünden sonra ne zaman başı sıkışsa Daisy’e koşan Teru’nun Daisy ile arasındaki sıkı bir ilişki olmuştur.

3. Lovely★Complex
MAL: 8.56, Yayın Tarihi: Ağustos 2001, Mangaka: Aya Nakahara

Lovely★Complex

1.70 cm boyunda, hemcinslerine göre uzun boylu bir kız olan Koizumi ve kendisinden 10 cm daha kısa bir erkek olan Ootani birbirine zıt karakterleri zamanla onları birbirlerine yakınlaşma hikayesi sizleri bekliyor.

4. Fruits Basket
MAL: 8.53, Yayın Tarihi: Temmuz 1998, Mangaka: Natsuki Takaya

Fruits Basket

Annesini kaybeden Kyoko Honda, bir süre dedesiyle yaşadıktan sonra kendi hayatını yeniden şekillendirmek amacıyla yaşayacak bir yer, arkadaşlar ve dostlar arama yolculuğunu konu alan manga sizleri bekliyor.

5. Kaichou wa Maid-sama!
MAL: 8.48, Yayın Tarihi: Aralık 2005, Mangaka: Hiro Fujiwara

Kaichou wa Maid-sama!

Bir zamanlar erkeklere eğitim veren Seiga Lisesinin karma hale gelmesiyle kızlar zor zamanlar yaşamaktadır. Bu soruna çözüm getirmek isteyen Ayazawa Misaki öğrenci konseyi başkanı olur. Okulda son derece sert ve otoriter olan Misaki, okul sonrası Maid Latte isimli bir cafede çalışmaktadır. Bu sırrını herkesten saklarken okuldan Usui Takumi adındaki çocuk onu görünce her şey değişir.

*Liste oluşturulurken MyAnimeList’deki verilerden yararlanılmıştır.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.