En İyi 5 Romantik Komedi Manga Serisi

1. Skip Beat!
MAL Puanı: 8.73, Yayın Tarihi: Şubat 2002, Mangaka: Yoshiki Nakamura

Skip Beat!

Star olmak amacıyla Tokyo’ya giden 16 yaşındaki Kyoko Mogami hayaline giden yolda çocukluk arkadaşı Shoo’yu takip etme kararı alır. Kyoko, Shoo’nun aslında onu kullandığını öğrenince çok sinirlenir ve star olup Shoo’yu alt etmeye yemin eder.

2. Dengeki Daisy
MAL: 8.57, Yayın Tarihi: Mayıs 2007, Mangaka: Kyousuke Motomi

Dengeki Daisy Manga

Ailesinin son ferdi olan abisi ölmeden önce Teru’ya, sıkıntıda olması durumunda ”Daisy”e ulaşabilmesi için bir telefon bırakır. Abisinin ölümünden sonra ne zaman başı sıkışsa Daisy’e koşan Teru’nun Daisy ile arasındaki sıkı bir ilişki olmuştur.

3. Lovely★Complex
MAL: 8.56, Yayın Tarihi: Ağustos 2001, Mangaka: Aya Nakahara

Lovely★Complex

1.70 cm boyunda, hemcinslerine göre uzun boylu bir kız olan Koizumi ve kendisinden 10 cm daha kısa bir erkek olan Ootani birbirine zıt karakterleri zamanla onları birbirlerine yakınlaşma hikayesi sizleri bekliyor.

4. Fruits Basket
MAL: 8.53, Yayın Tarihi: Temmuz 1998, Mangaka: Natsuki Takaya

Fruits Basket

Annesini kaybeden Kyoko Honda, bir süre dedesiyle yaşadıktan sonra kendi hayatını yeniden şekillendirmek amacıyla yaşayacak bir yer, arkadaşlar ve dostlar arama yolculuğunu konu alan manga sizleri bekliyor.

5. Kaichou wa Maid-sama!
MAL: 8.48, Yayın Tarihi: Aralık 2005, Mangaka: Hiro Fujiwara

Kaichou wa Maid-sama!

Bir zamanlar erkeklere eğitim veren Seiga Lisesinin karma hale gelmesiyle kızlar zor zamanlar yaşamaktadır. Bu soruna çözüm getirmek isteyen Ayazawa Misaki öğrenci konseyi başkanı olur. Okulda son derece sert ve otoriter olan Misaki, okul sonrası Maid Latte isimli bir cafede çalışmaktadır. Bu sırrını herkesten saklarken okuldan Usui Takumi adındaki çocuk onu görünce her şey değişir.

*Liste oluşturulurken MyAnimeList’deki verilerden yararlanılmıştır.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »