Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Emel Kehri'nin Sumi-e Sergisi Ziyaretçilerini Bekliyor - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Emel Kehri’nin Sumi-e Sergisi Ziyaretçilerini Bekliyor

Emel Kehri Sumi-e Sergisi

Geleneklerine sıkı sıkıya bağlı olan Japonların âdeta kültürel yaşamının bir aynası olan Sumi-e sanatı, Emel Kehri’nin sergisiyile Japon Sanat Merkezi’nde 14 Mayıs’ta sevenleri ile buluşuyor.

14 Mayıs – 2 Haziran 2016 tarihleri arasında Japon Sanat Merkezi’nde düzenlenecek sergide Emel Kehri’nin ”Japon Mürekkep Resmi Sumi-e” çalışmaları ziyaretçilerle buluşacak.

Emel Kehri
Japon Mürekkep resmi Sumi-e Sergisi
Açılış: 14 Mayıs Cumartesi saat: 18.30
14 Mayıs – 2 Haziran
Osmanağa Mah. Kuşdili Cad. Vişne sok. Mercanlar İşhanı No:52/6 Kat:2 Kadıköy – Japon Sanat Merkezi20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.