Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Cosplayer Ashley Chantilly, 2016 Anime Fan Festivaline Katılacak - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Cosplayer Ashley Chantilly, 2016 Anime Fan Festivaline Katılacak

Cosplayer Ashley ChantillyAshley Chantilly, 2016 Anime Fan Festivaline katılan cosplay topluluklarını desteklemek amacıyla 6-8 Mayıs arasında New Jersey Garden State Exhibit Merkezi’nde düzenlenecek etkinliğe katılacak.

5 yıl öce cosplay dünyası ile tanışan Ashley, geeky temalı  cosplay performansları sergilemeye başladı. Marvel , DC, Disney ve Harry Potter etkilenen Ashley, ”Ben kendimi asosyal kostümlerin hayranı olarak hissediyorum.” derken etkinliğe katılacağını belirtti.

Kaynak: otakuusamagazine20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.