Bursa’da Japon Kültür Haftası Etkinliği

Japon Kültürü

Bursa Uluyama Türk Japon Kültür Derneği’nin düzenlediği Japon Kültür Haftası etkinliği 18-19-20 Mart tarihleri arasında Bursa Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

18-20 Mart arasında gerçekleştirilecek Japon Kültür etkinlikleri haftasında, Koto dinletisi ve film gösterimleri yapılacak.

Kokteyl ile başlayacak etkinliklerde Türk-Japon ortak yapımı Ertuğrul 1890 filmi, yine son festivallerde birçok ödül alan Miyazaki’nin Rüzgar Yükseliyor filmi gösterilecek. Etkinlikler boyunca gösterilecek diğer filmler ise Marnie Oradayken, Çiçeklerin Ardından, Benim Küçük Çiçeğim ve Hayatın Anahtarı.

Koto dinletisi ile başlayacak ve Origami Yarışması Ödül töreni ile devam edecek etkinliklerle iki kültürün birbirini tanıması için zemin oluşturulacak. Öte yandan tüm halka açık olarak gerçekleştirilecek etkinliklere ücretsiz olarak katılınabilecek.

bursaelilan220 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »