Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Bursa'da Japon Kültür Haftası Etkinliği - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Bursa’da Japon Kültür Haftası Etkinliği

Japon Kültürü

Bursa Uluyama Türk Japon Kültür Derneği’nin düzenlediği Japon Kültür Haftası etkinliği 18-19-20 Mart tarihleri arasında Bursa Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

18-20 Mart arasında gerçekleştirilecek Japon Kültür etkinlikleri haftasında, Koto dinletisi ve film gösterimleri yapılacak.

Kokteyl ile başlayacak etkinliklerde Türk-Japon ortak yapımı Ertuğrul 1890 filmi, yine son festivallerde birçok ödül alan Miyazaki’nin Rüzgar Yükseliyor filmi gösterilecek. Etkinlikler boyunca gösterilecek diğer filmler ise Marnie Oradayken, Çiçeklerin Ardından, Benim Küçük Çiçeğim ve Hayatın Anahtarı.

Koto dinletisi ile başlayacak ve Origami Yarışması Ödül töreni ile devam edecek etkinliklerle iki kültürün birbirini tanıması için zemin oluşturulacak. Öte yandan tüm halka açık olarak gerçekleştirilecek etkinliklere ücretsiz olarak katılınabilecek.

bursaelilan220 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.