Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga Bir Fotoğrafçının Gözünden Kyoto'nun Küçük ama Hayran Olunası Binaları - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

Bir Fotoğrafçının Gözünden Kyoto’nun Küçük ama Hayran Olunası Binaları

Japonya’nın kültür başkenti Kyoto ününü çoğunlukla gösterişli , eski tapınaklara ve imparator saraylarına borçlu olsa da,  belki de aradığınız ilham mahalle aralarında saklıdır,  ne dersiniz?

Kyoto sokaklarında yapacağınız bir yürüyüş ile şehrin tarihinin yanı sıra mütevazi ve süprizlerle dolu  mimari oluşumlarına kayıtsız kalmak imkansız.
Üstelik bir fotoğrafçıysanız, bu görüntüler kameranızın elinize yapışmasına sebep olabilir.

Kyoto journal dergisinin fotoğrafçısı ve kurucusu John Einarsen yaklaşık bir sene önce İnstagramda ‘’Kyoto’da ki küçük binalar’’ serisini oluşturdu.  Einarsen şehri bisikleti ile turlarken aynı zamanda günlük gezilerini cep telefonuyla fotoğrafladı.  Gezgin fotoğrafçı şehir turu boyunca  evlerden, iş yerlerine, atölyelerden, eski binalardan dönüştürülen çay evlerine kadar  her yerden 200 den fazla fotoğraf çekti.
Bu yazımızda Japonya’nın tarihi merkezi Kyoto’nun süprizlerle dolu olan renkli sokaklarına profesyonel bir fotoğrafçının gözünden bakarak bir yolculuğa çıkıyoruz.
Hiç beklemediğiniz bir yerde kuaför, iki bina arasına sıkıştırılmış mini bir dükkan, Sadece kollarınızı açabileceğiniz büyüklükte odalar…  Kyoto’nun sokaklarında kaybolmaya değecek nedenler arasında.
Şimdi şaşırmaya hazır mısınız?

1. Gri bir günde kırmızı güller

2. Büyük cadde üzerindeki ev 

3. Geleneksel evdeki küçük giysi dükkanı

 

4. Kuaför Nagahara

5. Horikawa caddesindeki ufak-tefek şeyler Marangozu 

6. Kyoto Tsukemono ( turşu) dükkanı

 

7. Jizo tapınağı  ile  kargaları uzaklaştıran Cd

8. Köfteleri ile ünlü (Kyoto istasyonunun batısındaki) Aji-No-Tatehara

9. Hava alan Futon

10. Mavi kuaför

** Bu yazının fotoğrafları ve maddeleri Bored panda sitesinden Lucinda Ping’in yazısından derlenmiş ve üretilmiştir.