Bilim Kurgu Severlere Japon TV Dizileri

JİN

Nişanlısının bitkisel hayata girmesiyle hayatı kendine zehir eden beyin cerrahı Minakata Jin, başarısız ameliyat sonrası nişanlısının bu duruma gelmesinden sürekli kendisini suçlamaktadır. Hiç ummadığı bir anda, hastanede bayılır ve gözünü açtığında kendisini Edo döneminde bulur. Kyotaro adlı bir adamın yardımıyla samuray saldırısından kurtulan Jin, başından ölümcül yara alan Kyotaro’yu yardım malzemesi olmadan kurtarır. Onun bu başarısından etkilenen Saki adındaki kızda (Kyotaro’nun kız kardeşi) Jin’in yardımcısı olmayı kafaya koyar. Ama Jin’in aklındaki tek şey günümüze dönebilmektir.

MİRAİ NİKKİ

Geleceğin kendisine hiçbir şey getirmeyeceğine inanan ve bu sebeple çalışmayan tembel üniversite öğrencisi Hoshino Arata, bir gün cep telefonunda bir gelecek günlüğü programı bulur ve anında hayatı değişir. Bu günlük sayesinde gelecekte olacak şeyleri öğrenmeye başlar. Ancak Arata’nın bilmediği bir şey vardır: bu günlük ile birlikte bir ölüm-kalım oyunun içine çekilmiştir.

ORTHROS

Doğa üstü güçlere sahip olan Ryuzaki Shinji, “Tanrı’nın Eli” adı verilen bir güce sahiptir. Ryuzaki bu elin sayesinde her türlü yarayı, hastalığı tek dokunuşuyla iyileştirme özelliğine sahiptir. Özünde saf, iyi kalpli biri olan ama elinin özellikleri gereği kötülük barındıran “Şeytan’ın Eline” sahip Aoi Ryosuke ise diğer karakterimizdir. Bu iki karakterin yollarının bir gün kesişmesiyle Yunan mitolojisindeki orthros “çift başlı köpek” hikâyesi başlar.

FUTATSU NO SUPİKA

Astronot olmak isteyen beş gençten babası roket tasarımcısı olan Asumi, uzayla ilgilendiği için liseyi bitirdikten sonra astronot eğitim okuluna gitmek istemektedir. Asumi bu zorlu hayalini gerçekleştirme yolunda zorlu rakiplerini alt etmek amacıyla arkadaşlarıyla birlik olmuştur. Acaba Asumi, hayallerine giden yolda arkadaşlarıyla başarılı olabilecek midir?

TİME SPİRAL

Çocukken kaçırılan ve bu olayın şokuyla travma geçiren Aizawa Natsuki, arkadaşı Kentaro’ya olan güveni ilen büyür. Üniversitede fizik okuyan Aizawa, yeni atanan Profesör Tatsumi Shuya ile tanışmasıyla çevresinde gizemli olaylar olmaya başlar. Geçmiş ile gelecek arasındaki zaman yolcusu Shuya’nın hayatındaki kahramanların kaderi ne olacaktır?20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »