Basilisk Manga Tanıtımı

Basilisk Manga

Basilisk
バジリスク

Mangaka: Masaki Segawa

Manga Türü: Aksiyon, Macera, Tarihi, Trajedi, Romantik

2003-2004 yılları arasında Kodansha’nın Young Magazine Uppers dergisinde yayınlanan tarihi-aksiyon manga seridir. Mangaka Masaki Segawa’nın 5 cilt olarak yayınlanan manga serisi 2005 yılında, Gonzo stüdyosundan yönetmen Fumitomo Kizaki tarafından 24 bölümlük TV anime serisine uyarlandı.

MyAnimeList‘te 10 üzerinden 7.73, MangaFox‘da ise 5 üzerinden 4.79 puan alan Basilisk, Japonya’nın Showa dönemini en güzel ele alan manga serilerinden birisidir. Ninja geleneğinin bir toplum üzerinde açtığı derin yaralar ve bu yaralar altında ezilen, yer bulamayan masum sevginin portresi kusursuzca çizilmektedir.

Karakter çizimleriyle okuyucuyu büyülen Basilisk serisinde en çok öne çıkan unsur ise atmosfer ve kadın karakterlerin çizimindeki gerçekçi tavırdır. Okurken dönemin atmosferini ciğerlerinizde solumanızı sağlayan çizimler ile büyüleyici bir hikâye sizleri bekliyor.

Manganın Konusu

Kaderleri savaşmak olan Kouga ve Iga klanları, 400 senedir süren bir savaşın içindeki iki ninja klanıdır. Doğaüstü yeteneklere sahip olan iki klandan Kouga Klanı’ndan Gennosuke ve Iga Klanından Oboro birbirlerine aşıktırlar ama kaderlerinde savaşmak vardır.

Yeni Tokugawa Shogunu’nu belirlemek için iki klan arasındaki barış Hattori Hanzo tarafından bozulur. İki klanın liderine de üzerinde iki klandan seçilmiş 10 ninjanın ye aldığı bir parşömen mesaj verilir. Ve böylece evlilik hazırlıkları yapan Kouga klanından Gennosuke ve Iga Klanından Oboro’nun mutluluklarının arasına savaş girer. Amansız mücadele başlar.

Ninja tarihinin ardında yatan acı ve kanlı gerçek sizleri bekliyor.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »