Bakemono no Ko Anime Tanıtımı

Bakemono no Ko

Bakemono no Ko
バケモノの子

Anime Türü:  Komedi, Fantastik, Dram

Vizyon Tarihi: 11 Temmuz 2015

Japon Akademi Ödülleri dahil olmak üzere birçok festivalde ödül alan Mamoru Hosoda’nın yönetmenliğini yaptığı Bakemono no Ko, yılın en güzel filmlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Filmin Konusu

Film yaşanılan dünyayı ikiye ayırarak başlıyor. İnsanların dünyası ve Canavarların dünyası.

İnsanlar dünyasında, babasından boşanan annesinin ölümüyle tek başına kalan 9 yaşındaki Ren’i akrabaları yanına alıp varis olarak yetiştirmek isterler. Gerçek anlamda hiçbir zaman kendisine ilgi göstermemiş akrabalarıyla yaşamak yerine Ren, evden kaçar ve sokakta yaşamaya başlar.

Diğer taraftan canavarların dünyasında belli zamandan sonra baştaki usta reenkarne olarak seçtiği bir özellikte tanrı haline gelmektedir. Bunun olabilmesi içinde adaylarından birinin kazanması gerekmektedir. Canavar Krallığında iki güçlü usta adayı vardır. Bunlardan biri kibar, dövüş sanatlarında usta, ailesi ve öğrencileri olan  Iôzen’dir. Diğeri ise tembel, yaptığı kaba-umursamaz davranışlarla herkesin tepkisini çeken, aile ve öğrencisi olmayan bir başına yaşayan Kumatetsu’dur. Ustalığa aday olabilmesi için bir şart konmuştur, birini öğrencisi olarak yanına alacak onu yetiştirecektir. Nedir ki, bu davranışları nedeniyle kimse öğrencisi olmak istememektedir. İnsan dünyasında yoldaşı Tatara ile gezinti yaparken Ren adında bir çocukla karşılaşır, gözlerinin içine bakar ve onu öğrencisi olarak yanına almaya karar verir. Dokuz yaşında olduğu için ona dokuzuncu çocuk anlamına gelene Kyuuta adını koyar. Ama önemli bir ayrıntı vardır: canavarlar dünyasında insanların içindeki karanlığın uyanarak tehlikeli olacağı düşünüldüğü için buna olumlu bakılmamaktadır. Kumatetsu, tabuyu çiğner ve Ren’le birlikte uzun, çekişmeli bir büyüme yolculuğuna başlarlar.

Bakemono no Ko Fragman20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »