Arslan Senki (TV) Anime Tanıtımı

Arslan Senki

Arslan Senki (TV)
アルスラーン戦記

Anime Türü: Aksiyon, Dram, Tarihi, Macera, Fantezi

Bölüm Sayısı: 24

Yoshiki Tanaka 1986 yılında yayınladığı romanın anime versiyonudur. Nisan 2015 de başlayan 25 bölümlük etkileyici ve sürükleyici seri izleyenlerinden büyük bir beğeni topladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan tanıtım videosu tam net tarih vermese de 2016 yılında da serini devam edeceği sinyallerini verdi.

Animenin Konusu

Görkemin ve mucizenin başkenti Ekbatana’da uzanan refah içindeki Pers Krallığı, müthiş ve yenilmez Kral Andragoras tarafından yönetiliyordur. Pers Prensi Arslan, elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmasına rağmen, babası gibi uygun bir kralda gereken şeylere sahip birisi olarak görülmemektedir. Arslan, 14 yaşında ilk savaşına katılır ve her şeyini, yerini kavrulan alevlere bırakan kanlı savaş sisinde kaybederek bir zamanlar şerefli olan krallığının başka ellere geçişiyle yüzleşir. Ancak, yönetici olmak ve sorunlarla karşı karşıya gelmek Arslan’ın kaderidir. Şimdi, düşmüş krallığını yeniden kazanmak için bir maceraya çıkmalıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=1v4k_EcDlGg

Yazar: Mert Bazna20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »