Sakamichi no Apollon Anime Tanıtımı

Sakamichi no Apollon

Sakamichi no Apollon

Anime Türü : Dram Slice-Of-Life Josei Tarihi
Bölüm Sayısı : 12 / 12
Yapım Yılı : 2012

Konu : Nishimi Kaoru babasının işi nedeniyle sürekli okul değiştiren bir lise öğrencisidir. Bıkkınlıkla sürüp giden hayatı okulun korkulan ismi Sentaro ile karşı karşıya gelince ilginç bir hal almaya başlar. Aynı sınıfta olduğu Sentaro’nun çocukluk arkadaşı Ri-chan ile de tanışan karakterimiz aşkı tadacak, dostluğu öğrenecek ve her şeye rağmen birlikte caz müzik yapacaklardır. Ancak aşk ve dostluk sanıldığı kadar kolay mıdır ve müzik her şeye rağmen onları bir arada tutabilecek midir?

Çizimi, işlenişi, duygu derinliği ve caz müzik sevmeyenlere bile hitap edebilecek kadar güzel işlenmesi sebebiyle izlenmesi gereken hoş bir seridir. Her ne kadar aklınızda soru işaretleri bırakıp anlam veremediğiniz bazı olaylar yaşansa da aşkın karmaşasını, dostluğun zor ve çetrefilli sürecini, müziğin birleştirici gücünü güzel anlatan bir animedir.

İnsanların kırılma noktalarını, nefret ve sevgi unsurları çok başarılı bir şekilde vermiş izleyenlerine. Sizi aşk, dostluk, müzik üçlüsü arasında döndürüp, bu kavramları sorgulatabilmesi bakımından bile izlenebilir. Her ne kadar olağanüstü hiçbir yanı olmasa da sizi düşündürecek yanları olup, çarpıcı repliklere sahiptir.

Sakamichi no Apollon Fragman:

Yazar: Songül Bora20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »