Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga 2016 İlkbahar Döneminde Dikkat Çeken Anime Serileri - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

2016 İlkbahar Döneminde Dikkat Çeken Anime Serileri

1. Joker Game

“Öldürme, öldürülme, yakalanma” oyununa hoşgeldiniz.

5 Nisan’da izleyici ile buluşmaya başlayacak seri, istihbarat bürosu D Agency’in içindeki ve çevresindeki casuslardan arınma mücadelesini konu alıyor. Serinin aynı zamanda Joker Game adında bir de filmi mevcut. Seri hakkında ayrıntılı tanıtım yazısı için tıklayınız.

2. Mayoiga

“Gerçek dünyadaki umutsuzluğu aşmak.. Hayata sıfırdan başlamak.. Günlük yaşamın sıkıcılığından kurtulmak..”

1 Nisan’da seyirci ile buluşacak seri, 30 gencin bir otobüste bir araya gelerek dünyanın engellerinden uzaklaşırken buldukları bir köy vasıtasıyla ütopik bir dünyaya adım atarlar. Maceranın ayrıntılı tanıtımı için serinin tanıtım yazısını okumak için tıklayabilirsiniz.

3. Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Nisan’da seyirci ile buluşacak seri, Subaru adındaki bir gencin aniden kendini başka bir dünyada bulmasıyla birlikte karşı karşıya kaldığı “Ölümden Dönme” gücünü fark eder. Böylece yaşama dönme-döndürme mücadelesi başlamış olur. Seri hakkında ayrıntılı tanıtım yazısı için tıklayınız.

4. Koutetsujou no Kabaneri

8 Nisan’da yayınlanmaya başlayacak seri izleyici tarafından en çok beklenen seriler arasında. Attack on Titan’a benzerliği nedeniyle herkesi listesinin baş köşesinde duran seri nesli yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan insanlar ve Kabane adı verilen mutant canavarlar arasındaki mücadeleyi konu alıyor. Seri hakkında ayrıntılı tanıtım yazısı için tıklayınız.

5. Kiznaiver

”Dertler ve zorluklar paylaştıkça aşılır.”

Sonasaki, sınıf arkadaşına “Kiznaiver olarak seçildin.” der. Kizuna Sistemi, Katsuhira’nın yaralarını paylaşmasına izin veren, kendisinden tamamen farklı kişiliklere sahip sınıf arkadaşlarıyla bağlayan bir sistemin içerisinde bulur kendisini ve macera böylece başlar.  Seri hakkında ayrıntılı tanıtım yazısı için tıklayınız.

Not: Anime serileri en iyi olma derecesine göre 1’den 5’e kadar sıralanmamıştır. Liste numaralandırma amaçlıdır.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.