Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga 2016 İlkbahar Döneminde Dikkat Çeken Anime Serileri #2 - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

2016 İlkbahar Döneminde Dikkat Çeken Anime Serileri #2

1. Big Order

”Asıl felaket, farkında olmadan neden olduklarımızdır.” mottosunu izleyici ile buluşturan Big Order, 2016 İlkbahar döneminde adından en çok söz ettirecek seriler arasında. Serinin OVA bölümü Mart ayı itibariyle yayınlanırken orjinal hikâyede,  lise öğrencisi Eiji, okula yeni transfer olan güzel bir kızı görmesi ve ondan hoşlanması ile içinden çıkılmaz bir zaman sarmalının içinde kendisini bulur ve order adı verilen güçlerinin farkına varır. Ve en önemlisi dünyanın günümüzdeki halinin altında yatan gerçekliği fark eder.

2. Boku No Hero Academia

”İnsanlar eşit doğmazlar” mottosunu hikâyenin temeline alan Boku No Hero Academia, 2016 İlkbaharda adından söz ettirecek diğer bir seri. Arkadaşına yapılan zorbalık sonrası özel güçlere sahip olduğunun farkına varan Izuki, güçlü bir kahraman olup sevdiklerini korumanın yollarını aramak için Kahramanlık Akademisine katılmaya karar verir.

3. Bungou Strray Dogs

”Acizlikten güçlülük ve haklılık doğar” mottosunu temele alan Bungou Stray Dogs, yetimhaneden kovulan Nakajima, nehrin kenarında intihar etmek üzere olan Dazai’yi kurtarır. Dazai’nin dedektif olan ortağı Kunikida ile tanışmasıyla kendisini dedektiflik hikâyesinin ortasında bulur. Seride Osamu Dazai’nin adının geçmesi bile hikâyenin altındaki derinliği anlatmaya yetiyor. 2016’da adından söz ettirecek bir diğer seri olarak dedektiflik hikâyelerini sevenler, listenize almanızı öneririz.

4. Kuma Miko: Girls Meets Bear

”Değer verilen için daha fazla değer” mottosunu temel Kuma Miko: Girl Meets Bear, Japonya’nın kuzeyinde kırsaldaki bir tapınakta görevli olan Machi ve ona koruyuculuk yapan ayı Natsu arasındaki sevgi bağlarını konu almaktadır. Dostluk kavramının sıcaklığı ile rahatlamak isteyenler için listede bulunması gereken bir seri.

5. Kanojo To Kanojo No Neko

https://youtu.be/TkxEroD_TaQ

”Sevginin farklı şekilleri vardır. Önemli olan neyi sevdiğin değil; ne kadar sevdiğindir” mottosunu temel Kanojo To Kanojo No Neko, 2016 İlkbahar döneminin rehabilitasyon ”arınma” serilerinden birisi. Rahatlamak ve sevginin derinliğini bir kez daha hatırlamak isteyenler için ideal. Makoto Shinkai imzası taşıyan seride, şehir ve iş hayatına tutunmaya çalışan bir genç kızın, sevgi ve dert ortağı olarak tek limanı olan kedisinin öyküsünü merkeze alan seriyi listenize eklemenizi tavsiye ederiz.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.