Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga 2015 Kış Sezonu Dikkat Çeken Anime Serileri - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

2015 Kış Sezonu Dikkat Çeken Anime Serileri

1. Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu

Yotaro, hapisten çıktıktan sonra soluğu Yakumo’nun yanında alır. Yanına çırak almak gibi bir isteği olmayan Yakumo’yu, Yotaro anlattığı hikâyenin büyüsüyle onu etkiler ve çırağı olur. Yotaro’da babasını gören Yakuma için zorlu günler başlar. Japon hikâye anlatıcılığı geleneğini merak edenler için anime güzel bir kaynak niteliğinde.

2. Ajin

Ölümsüz varlıklar olan Ajinler, devlet tarafından kontrol altına alınmakta ve zararlı olarak görülmektedir. Birde Ajinler içinde insanların tutumlarına karşı direniş harekatı başlatanlar vardır, bunlarda ajin ordusu kurmanın peşindedir. Nagai Kei’de ansızın ajin olduğunu öğrenir ve kendisini hayatta kalma mücadelesinin ortasında bulur.

3. Hai to Gensou no Grimgar

https://www.youtube.com/watch?v=Ii2-zqoB-ww

Bugüne kadar alışılmış kahraman hikâyelerinin bütün klişelerini yıkan bir seri. Kahramanların fantastik bir dünyada kendi gerçeklikleri içinde adım adım arkadaşlıklarının pekişmesi ve adım adım güçlenmelerini bizlerle buluşturan seri, çizimleriyle de farklılığını yansıtıyor. Manato’nun ölümü sonrası Haruhiro ve arkadaşlarının hayatta kalma mücadelelerine tanık oluyoruz.

4. Boku dake ga Inai Machi

Manga yazarı olan Satoru Fujinuma, zamanda yolculuk yapabilmektedir. Bir gün annesinin öldürülmesi üzerine şüpheli olarak polisler tarafından kovalanırken kendisini yine zamanda yolculuğun ortasında bulur. Vardığı yer ise okul yıllarıdır. Katil tarafından öldürülen arkadaşı Hinazuki’nin yaşadığı zaman dilimine gelmiştir. Satoru, Hinazuki ve diğer arkadaşlarını kurtarmak için amansız için bir mücadeleye başlar.

5. Haikyuu!! 2. Sezon

İlk sezonu ile adından söz ettiren spor anime serisi Haikyu’nun ikinci sezonunda da Karasuno takımı zorlu rakiplerle yüzleşmeye devam ediyor.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.