15. Dünya Çocukları Haiku Yarışması katılımcılarını bekliyor!

JAL Vakfınca düzenlenen  “15.Dünya Çocukları Haiku Yarışması” teması duyuruldu. Haydi çocuklar, haikularınız ve resimlerinizle başvurmaya!

JİKAD tarafından duyurulan haberin içeriği:

TEMA : CANLILAR

BAŞVURU TARİHİ : 01/10/2017 – 15/02/2018

6-15 yaş arası çocukların katılabildiği bu haiku yarışmasına Türkiye’nin her yerinden çocuklarımızın katılımını bekliyoruz.

Haiku nasıl yazılır artık yavaş yavaş öğreniyoruz. Güzel bir an yakalayıp, onu hem çizeceğiz hem de kurallarına uygun kısa şiirimiz ile anlatacağız. Geçen yıllardaki çalışmaları bu sayfadan incelemeniz yararlı olacaktır. Son başvuru tarihinden sonra adresimize ulaşan çalışmalar ne yazıkki kabul edilmeyecektir. Bu konuda veli ve öğretmenlerimizin hassasiyetini rica ediyoruz.Başvuru Formu ve diğer detaylar ileride yayınlacaktır.

Şimdi bol bol haikulu hayaller kurmaya başlıyoruz.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Çalışmaları: Afrika ve Osmanlı Belgeseli projesinde yapımcı asistanlığı, Marmara Medya Merkezi Tasarım Birimi Öğrenci Koordinatörlüğü, İGİAD Gençlik Kurulu Koordinatörlüğü, Avrupa Rüyası Projesi sanat yönetmenliği yapmıştır.


Translate »