Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga 15. Dünya Çocukları Haiku Yarışması katılımcılarını bekliyor! - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

15. Dünya Çocukları Haiku Yarışması katılımcılarını bekliyor!

JAL Vakfınca düzenlenen  “15.Dünya Çocukları Haiku Yarışması” teması duyuruldu. Haydi çocuklar, haikularınız ve resimlerinizle başvurmaya!

JİKAD tarafından duyurulan haberin içeriği:

TEMA : CANLILAR

BAŞVURU TARİHİ : 01/10/2017 – 15/02/2018

6-15 yaş arası çocukların katılabildiği bu haiku yarışmasına Türkiye’nin her yerinden çocuklarımızın katılımını bekliyoruz.

Haiku nasıl yazılır artık yavaş yavaş öğreniyoruz. Güzel bir an yakalayıp, onu hem çizeceğiz hem de kurallarına uygun kısa şiirimiz ile anlatacağız. Geçen yıllardaki çalışmaları bu sayfadan incelemeniz yararlı olacaktır. Son başvuru tarihinden sonra adresimize ulaşan çalışmalar ne yazıkki kabul edilmeyecektir. Bu konuda veli ve öğretmenlerimizin hassasiyetini rica ediyoruz.Başvuru Formu ve diğer detaylar ileride yayınlacaktır.

Şimdi bol bol haikulu hayaller kurmaya başlıyoruz.20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.