Japon Sineması Platformu – Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga 10. Uluslararası MANGA Ödülü Başvuruları Devam Ediyor - Japon Sineması Platformu - Japon Filmler, Japon Kültürü, Anime, Manga

10. Uluslararası MANGA Ödülü Başvuruları Devam Ediyor

10 Manga Ödülleri Başvuru

10. Uluslararası MANGA Ödülü başvuruları devam ediyor. Katılımcılar eserleriyle 1 Nisan 2016 – 17 Haziran 2016 tarihleri arasında Japonya Büyükelçiliği (Ankara) ve Japonya Başkonsolosluğu (İstanbul) merkezlerine başvuruda bulanacaklar. 

“Uluslararası MANGA Ödülü”, 2007 yılında dönemin Japonya Dışişleri Bakanı Sayın Taro ASO’nun girişimiyle, Japon popüler kültürünün paylaşılmasına ve Japonya’nın daha iyi anlaşılmasına katkıda bulunması amacıyla başlatılmış olup 2007 yılından bu yana her sene düzenlenmektedir. Bu ödülün veriliş amacı MANGA’nın Japonya dışındaki ülkelerde tanınmasına katkıda bulunan MANGA sanatçılarını onurlandırmaktır. Bu yıl 9. defa düzenlenecek olan “Uluslararası MANGA Ödülü”nün seçimi “10. Uluslararası MANGA Ödülü Yürütme Kurulu” tarafından gerçekleştirilecektir.

10. Uluslararası MANGA Ödülü”nün Altın Ödülü tüm başvurular arasından seçilecek olan en iyi MANGA çalışmasına verilecek olup, değerli 3 çalışma ise “Gümüş Ödül” almaya hak kazanacaktır. Ayrıca Japonya Tanıtma Vakfı (The Japan Foundation) ödül kazananları Japonya’da düzenlenecek olan ödül törenine davet edecektir. Ödül kazananların Japonya’da MANGA sanatçıları ile tanışma, MANGA yayınevlerini ziyaret etme gibi çeşitli imkânları olacaktır.

Geçmişte düzenlenmiş olan Manga Ödülleri hakkında bilgiye www.manga-award.jp adresinden ulaşılabilirsiniz. Yarışma koşullarını öğrenmek ve başvuru formununa www.tr.emb-japan.go.jp adresinden ulaşabilirsiniz.

Poster20 Mart 1991 ‘de Yomra ‘da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Haziran 2014’de mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde Yüksek Lisans yaptı. * Haziran 2013'te, T.C. Dış İşleri Bakanlığı destekli yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı Afrika ve Osmanlı filminde yapımcı asistanı olarak görev aldı. * Aralık 2015'te, Japon kültürü ve sanatı üzerine yayın yapan Japon Sineması Platformu'nu kurdu. * Ocak 2016'da Japon Sinema Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (YATTAA DERGİSİ) *Ağustos 2016'da Japon Müziği Dergisi'ni yayınlamaya başladı. (SONATA DERGİSİ) * Ağustos 2016'da Japon Medya şirketi Crypton Future Media ile "VOCALOİD DÜNYASI VE HATSUNE MİKU" kataloğu çalışması için işbirliği yaptı. * Aralık 2016'da, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "BAŞLANGICINDAN GÜNÜMÜZE JAPON SİNEMASI" kitabını çıkardı. * Ekim 2017'de, Japon Yayınları'ndan kollektif yazar ekibiyle "TEZUKA'DAN MİYAZAKİYE ANİME VE MANGA" kitabını çıkardı.